Nespresso – niesamowita kawa

Piszemy o pozytywnych aspektach rzeczywistości. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić zalety systemu Nespresso – wnoszącego przygotowanie kawy na wyższe poziomy.

Nespresso-14

Nespresso wprowadza do naszych domów, salonów, biur wygodny, czysty, sprawnie działający system parzenia kawy o wybitnych walorach, bardzo szerokiej gamie mocy, smaków i aromatów. Będąc pionierem kawy sprzedawanej w kapsułkach, który to sposób z czasem znalazł wielu naśladowców – Nespresso postawiło na łatwe dozowanie, czyste – pozbawione przesypywania kawy z pojemnika czy opakowania do kolby ekspresu! Wkładamy czystą kapsułkę o wybranym smaku – parzymy – kapsułka opada do pojemnika. Ekspres gotowy jest do kolejnego parzenia. Ważnym argumentem na rzecz tego systemu jest powtarzalność efektu, smaku, aromatu. Zawsze ta sama – ponieważ do momentu zaparzenia kawa zamknięta jest w kapsułce.

Nespresso-17

System parzenia kawy?

Tak! Nespresso to cała koncepcja sprzedażowa, opatrzona nienagannym marketingiem, logistyką i systemem on-line. To coś znacznie więcej niż dystrybucja kawy. To dogłębnie przemyślany, perfekcyjnie dopracowany i zrealizowany system dostarczania smacznej kawy. Salony znajdują się obecnie w kilku miejscach w Polsce. Zawsze są to lokalizacje prestiżowe. Wygląd salonów jest wprost wzorcowy, z piękną ekspozycją opakowań z kawą i miejscem do degustacji. Wszystko zaprojektowane z nienagannym wyczuciem estetyki. Wygląd salonów to nie wszystko. Opakowania kaw, same kapsułki, dodatkowe akcesoria takie jak filiżanki, cukier, łyżeczki czy wreszcie same ekspresy czy spieniacze zapakowane są bardzo gustownie w opakowania, w których zadbano o każdy szczegół. Ta estetyczna strona całego systemu to element, który przyciąga tych wszystkich, którzy cenią sobie styl, estetykę i wyrafinowanie. To jednak nie wszystko!

Nespresso-12

Jak to działa?

Wejście w sytem Nespresso zaczynamy od kupna Maszyny. Wybór jest duży od małych i zgrabnych ekspresów jak pokazana w niniejszym artykule Inissia – poprzez modyfikowalne pod względem estetycznym ekspresy, aż po zaawansowane systemy o profesjonalnym zastosowaniu.

Nespresso-22

Zakup zawsze związany jest z bardzo atrakcyjną promocją. Na ogół od ceny Maszyny możemy od razu odliczyć jakąś kwotę, w której otrzymamy sporą ilość kaw. Dodatkowo otrzymujemy np. starter  z szesnastoma kawami o różnych smakach, aby już na początku popróbować jakie kawy są dostępne. Zniżki są duże – jeśli bowiem za najmniejszy ekspres – Inissi`ę zapłacimy 299 zł i wliczymy w to możliwość odbioru kaw za równowartość 100 zł to okazuje się, że Maszyna jest już nasza za 200 zł!

Nespresso-10

Następnym krokiem jest rejestracja w systemie on-line, który działa wzorowo. Podając numer Maszyny otrzymujemy możliwość zamawiania kaw przez internet. Kawy dostarcza kurier – na ogół w 24 h. Jeśli zaznaczymy stosowną opcję przy zakupie – otrzymamy także specjalne opakowanie na zużyte kapsułki, które pełne oddamy kurierowi przy następnej dostawie. Sam proces zamawiania po zalogowaniu jest dziecinnie prosty. Dostawy kaw o wartości zamówienia powyżej 200 zł realizowane są bezpłatnie. Kaw systemu Nespresso nie można kupić w sklepach – poza siecią. Zakup następuje przez internet lub w salonach firmowych. Produkcja odbywa się w Europie. Głównie chodzi o to, aby jakość nie została zniwelowana przez podróbki czy systemy konkurencyjne w podobnych kapsułkach. Istnieje możliwość otrzymania karty stałego klienta, której samo położenia na ladzie w salonie powoduje przyspieszenie transakcji. Automatycznie generowana jest faktura (jeśli kupiliśmy sprzęt na firmę), sprzedawca wie w jakich kawach gustujemy, a nawet może nam przypomnieć o konieczności odkamienienia ekspresu. Co więcej wszystko pakowane jest w papierowe torby – bardzo estetyczne – przypominające te z najbardziej renomowanych modowych butików. Zawsze można także przy okazji bytności w salonie skusić się na degustację kawy w nowym smaku – firma ciągle wprowadza nowe linie, ale także i serie limitowane. Jest w czym wybierać.

Nespresso-16

Smak i aromat

To dla klientów systemu Nespresso koronne argumenty przemawiające za trwaniem w systemie. Pisząc smak mamy na myśli nie jak to jest u konkurencji – udziwnione propozycje znacząco wpływające na powstanie raczej kawowego napoju niż kawy. Z Maszyn Nespresso otrzymujemy bowiem kwintesencję kawy – czyli espresso. Mocny, aromatyczny napar zwieńczony grubą warstwą pianki. Nie ma tu kawy waniliowej czy z cynamonem lub carmelem. W Nespresso mamy możliwość degustacji bardzo wyrafinowanych nut smakowych. W uogólnieniu – jeśli tęsknisz za espresso pijanym w Neapolu czy Nicei – Nespresso umożliwi Ci przywołanie tego smaku w domu, biurze czy w pracy! Najważniejsze, że w sposób powtarzalny.

Nespresso-19

Nazwy, a tym samym kolory kapsułek są bardzo przemyślane. Co najciekawsze opis mocy i aromatu oraz smaku w niczym nie odbiega od tego co podaje producent. Nie trzeba być smakoszem, aby wyczuć różnicę pomiędzy kawą opisywaną jako „mającą zdecydowanie owocową nutę” a kawą o „bogatym, mocnym, palonym aromacie”.

Oto przykład opisu kawy – Kazaar ze strony producenta:

WYJĄTKOWO INTENSYWNA I GĘSTA

Odważne połączenie dwóch odmian kawy Robusta z Brazylii i Gwatemali, specjalnie przygotowanych dla Nespresso, oraz oddzielnie palonej kawy Arabika z Ameryki Południowej, charakteryzuje się wyjątkową intensywnością. Każda filiżanka odkrywa przed Tobą wyjątkową goryczkę i nuty pieprzowe zrównoważone gęstą i kremową konsystencją. Intensywność 12

Poniżej opis kawy – Arpeggio.

INTENSO E CREMOSO

Mocno palone ziarna Arabiki z Południowej i Centralnej Ameryki. Arpeggio ma wyraźny charakter i intensywny smak wzmocniony nutami kakao. Intensywność 9.

Dla porównania – Cosi

ŁAGODNA I DELIKATNIE PALONA

Mieszanka odmian kawy Arabika z Afryki Wschodniej oraz Ameryki Środkowej i Południowej poddawanych procesowi lekkiego palenia w celu uzyskania delikatnego i doskonale wyważonego połączenia lekko palonych nut zbożowych i owocowych.

Intensywność 4.

Nespresso-23

Kaw jest do wyboru kilkadziesiąt i to w dwóch seriach zasadniczych – tak bowiem dzieli się całe Nespresso na kapsułki ogólne – takie jak pokazywane na fotografiach i pro – dla sektora HoReCa. Strona internetowa jest także tak podzielona, a sam jej wygląd świadczy o poziomie stylistyki całego systemu. Dział dla mniejszych i indywidualnych klientów znajdziemy – tutaj. Dział Pro – dostępny jest – tutaj. Aromaty, opis mocy itd. jest na tyle precyzyjne, że spełnia role edukacyjną. Każdy może poczuć się jak kawowy smakosz i w zaparzonej kawie próbować doszukać się aromatów i smaków z opisu danej kawy. To także duży plus dla Nespresso – opisywane smaki i aromaty naprawdę da się odróżnić – kawy są zupełnie odmienne. Różnią się nie tylko opakowaniami ale i walorami smakowymi!

Maszyna

Tu mamy do czynienia ze swoistym połączeniem elegancji, solidności i ergonomii. Piękne opakowanie, skrywa komplet dokumentów i sam ekspres. Maszyna jest zawsze bardzo monolityczna w budowie i tylko pojemnik na zużyte kapsułki i pojemnik na wodę to elementy odłączane od całości. Mocna pewnie działająca dźwignia, różnie rozwiązana w różnych ekspresach odpowiada za właściwe nakłucie kapsułki. To ważne, że nie czuć tu żadnych luzów. Ciśnienie ekspresów Nespresso to 19 bar. Co ciekawe generują je nawet najmniejsze, zajmujące mało miejsca ekspresy takie jak Inissia. Dla Nespresso wykonawcami maszyn są między innymi Krups czy DeLonghi, a więc firmy z bardzo dużym doświadczeniem w budowie ekspresów.

Nespresso-20

Nespresso-9

Nespresso-7

Całe opakowanie jest bardzo estetyczne ale także i przemyślane. Zdjęcie produktu na opakowaniu to zdjęcie modelu, który jest w środku. W momencie gdy możemy wybierać z całej gamy kolorystycznej ma to duże znaczenie. Maszyna wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, i metalu. Wszystko spasowane jest bardzo precyzyjnie, a całość zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze detale. Nie znajdziemy tu dużej ilości przycisków. W najmniejszych maszynach mamy dwa przyciski odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie, zaprogramowanie pojemności filiżanki, wybór dwóch wersji czasu parzenia i ilości wody. Te same przyciski uruchamiają poprzez odpowiednią kombinację odkamienianie ekspresu. Jeśli zapomnimy wyłączyć ekspres – wyłączy się sam. Ciśnienie także regulowane jest automatycznie. Miganie diod na wyłącznikach informuje o stanie przygotowania, a ciągłe świecenie to informacje, że można zaparzyć kawę. Ruch dźwigni automatycznie usuwa do pojemnika zużytą kapsułkę i przygotowuje Maszynę do włożenia następnej.

Nespresso-5

Nespresso-4

Nespresso-3

Podsumowując

O estetyce Maszyn nie trzeba wspominać – są one bardzo ładnym dodatkiem do kuchni, salonu czy biura. Zwróćcie uwagę na miejsca komercyjne, gdzie można napić się kaw Nespresso – wyrafinowane salony fryzjerskie czy kosmetyczne, biura nowoczesnych firm czy salony samochodowe. W każdym nie tylko nowocześnie zaprojektowanym miejscu – Maszyny – prezentują się świetnie. System Nespresso uważamy za wyjątkowo godny polecenia. Smacznego.

Nespresso-21