Przed obiektywem – Anna G

Pełna wdzięku, zawsze uśmiechnięta, z tą samą fryzurą, smukła, zgrabna i wnosząca uśmiech wszędzie tam gdzie się pojawia. Synonim dobrego smaku i elegancji. Niezmienna. Przed obiektywem Megamaga stanęła Anna G. To bardzo dobra wiadomość. Planowaliśmy to spotkanie od miesięcy. Przekładaliśmy. W końcu jest.

Zaprojektował ją w roku 1994 włoski designer i architekt Alessandro Mendini. O samym akcie stworzenia krążą legendy – wiemy jednak z całą pewnością, że muza projektanta istniała. To właśnie w Annie G. był wówczas zakochany, a finalne dzieło przenosi w swych formach kod nie tylko kobiecości ale także zapewne samej Anny G.

alessi-26

alessi-28

alessi-27

alessi-23

Mendini zaprojektował wiele przedmiotów użytkowych i wszystkie cechuje precyzja technicznego wykonania, wysokiej jakości materiały i wyrafinowany design nie zakłócający funkcjonalności. Alessandro Mendini poza tym, że był ikoną włoskiego postmodernizmu był szefem działu projektowania w Alessi i właściwie wykorzystał ten czas.

Korkociąg motylkowy – bo nim w istocie jest Anna G. – dodatek każdego spotkania przy lampce wina – to pospolity przedmiot. Korkociąg Anna G. firmy Alessi nie jest przedmiotem pospolitym. To dzieło sztuki. Taki korkociąg to wspaniały prezent dla kogoś, a może przede wszystkim dla siebie. Gdzie kupić? Oczywiście w salonach Rosenthal lub w sklepie internetowym Rosenthal.

alessi-20

alessi-19

alessi-18

alessi-17

alessi-15

alessi-14

alessi-10

alessi-9

alessi-13

alessi-3

alessi-5

alessi-6

alessi-2