Selection Vintage 2014 – kawa dla koneserów!

Smakoszy kawy nic bardziej nie ucieszy niż filiżanka dobrego espresso. Z myślą o nich właśnie Nespresso przygotowało nowy smak kawy – oczywiście w serii limitowanej, która w sprzedaży będzie tylko przez pewien czas! Smak ukształtowany przez czas – i to dosłownie. Aby doświadczyć tego niecodziennego wrażenia smakowego należy się pospieszyć.

Nespresso-4

 Selection Vintage 2014

Producent tak opisuje na swojej stronie proces powstawania tej wybitnej mieszanki:

„Ziarna kawy, które potem stworzyły SELECTION VINTAGE 2014 dojrzewały w magazynie w Kolumbii. Jego położenie w pobliżu równika na wysokości ok. 3700 m sprawia, że jest tam mniej tlenu, a powietrze jest chłodne, w związku z czym wilgoć zamarza i nie jest wchłaniana przez ziarna. W magazynie nie było żadnych okien, by odciąć dostęp promieni słonecznych, które mogłyby przyspieszyć i zakłócić proces dojrzewania kawy. Worki z kawą były obracane i ostrożnie przekładane, by zagwarantować idealny proces dojrzewania kawy, taki jak zaplanowaliśmy”

Nespresso-2

Smak tej kawy jest naprawdę wybitny. Po kilku limitowanych edycjach smakowych, które bardziej trafiały w gusta kawowych amatorów – wreszcie dostaliśmy to co może zainspirować koneserów. Moc kawy to zaledwie 7 ale aromat drewna połączony z nutami kwiatowymi w wyrazistej kompozycji może się bardzo spodobać. Aksamitna konsystencja także.  Producent zaprojektował do podawania tej kawy specjalne kieliszki do espresso. Wykonane są z kryształowego szkła, a ich kształt pozwala bardziej wydobyć intensywny aromat kawy.

Nespresso-3