Kryształowa kolekcja Versace

O wspaniałej idei współpracy rodzeństwa Donatelli i Gianii`ego Versace z manufakturą Rosenthal pisaliśmy już w dziale Dom opisując porcelanę. Tym razem szkło i kryształy. Rosenthal priorytetowo traktuje porcelanę – jest to oczywiste, lecz przy wyposażaniu salonu, do pełni funkcjonalności, zawsze brakuje szkła. Kieliszki, szklanki, karafki, świeczniki czy popielnice to dodatki, które powinny być właśnie wykonane ze szkła lub kryształu.

Versace Rosenthal-10

Versace Rosenthal-9

Versace Rosenthal

To nie przesada, że określę linie szklanych projektów Versace jako na wskroś elegancką i ponadczasową. Poszczególne jej elementy pasują zarówno do ciężkich kolonialnych gabinetów i salonów, jak i do ultranowoczesnych koncepcji wnętrzarskich. Bez względu na to w jakim otoczeniu elementy tej kolekcji się znajdą – zawsze dodadzą stylu, klasy i prestiżu. Dzieje się tak dlatego, że zaprojektowane linie są proste i stylistycznie piękne. Dodać należy, że projektowanie w szkle niesie ze sobą wiele pułapek. Przezroczystość wnosi bardzo wiele do projektowanych kształtów. W tej kolekcji mamy do czynienia z bardzo dogłębnym wykorzystaniem kryształu i szkła jako materiału. Aby się o tym przekonać wystarczy zobaczyć jak ładnie wyglądają zmatowione główki Medusy – symbolu Versace – w zwieńczeniu nóżki kieliszka.

Versace Rosenthal-8

Ja jednak pragnę zwrócić uwagę na popielnicę, przedmiot coraz rzadziej wykorzystywany, ale jakże piękny. Wklęsła od spodu głowa Medusy, robi wrażenie podwójnie trójwymiarowej, w zależności od kąta patrzenia. Zmatowiona twarz współgra wspaniale z kryształową bryłą całej ciężkiej popielnicy. Spoglądanie na nią daje dziwną przyjemność. To po prostu ciekawa bryła. Oceńcie sami, pamiętając, że każdy przedmiot zapakowany jest w trwałe i eleganckie pudełko przez co świetnie nadaje się na prezent!

Pozostałe elementy zobaczyć możecie w sklepie internetowym Rosenthal.

Versace Rosenthal-11

Versace Rosenthal-6

Versace Rosenthal-3

Versace Rosenthal-4