KALENDARZ YES 2018

Kalendarz YES to niepowtarzalny projekt, który od 2009 roku łączy najlepszych polskich twórców. W najnowszej edycji spotkamy Kobietę YES w zupełnie nowym kontekście – pełnym intymności i uczucia. Ujrzymy niczym nieskrępowaną kobiecość uchwyconą w jej własnej, prywatnej przestrzeni. W miejscu, gdzie swobodnie celebruje codzienne rytuały, a szlachetna biżuteria w naturalny sposób podkreśla jej wewnętrzne piękno.
Twórcą Kalendarza YES 2018 jest Sonia Szóstak. Artystka znana z fotografii hołdujących kobiecości i autentyczności. W swoich pracach nawiązuje do sztuki klasycznej, budując nastrój naturalnym światłem. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach w Polsce i zagranicą oraz na łamach takich magazynów, jak Rolling Stone, i-D, czy Harper’s Bazaar.

Zrzut ekranu 2017-12-12 o 14.07.39

Muzą Kalendarza YES jest zachwycająca Daga Ziober. Jedna z najbardziej znanych polskich modelek, której twarz zdobiła okładki takich magazynów jak: Vogue czy ELLE. “Fotografując Dagę, chciałam opowiedzieć historię Kobiety YES. Pokazać jej świat. Tajemniczy, pociągający i intrygujący. To historia o bohaterce, która swoją autentycznością manifestuje swoją kobiecość.” – mówi Sonia Szóstak.

Zrzut ekranu 2017-12-12 o 14.08.05

Na kartach Kalendarza zobaczymy kolekcje biżuterii stworzone przez Projektantów YES: Kasię Bukowską-Brencz oraz Magdalenę Dąbrowską – podkreślają one zmysłowość i naturalne piękno modelki.

Zrzut ekranu 2017-12-12 o 14.07.56

Każda edycja Kalendarza YES opowiada inną historię o Kobiecie YES. Silnej, autentycznej i niebanalnej. Dzięki współpracy z utalentowanymi twórcami od 9 lat udaje nam się co roku zainspirować Polki nowym spojrzeniem na kobiecość ­- mówi Monika Klejewska, Menedżer Marketingu YES. Dla YES fotografowali już m.in. Mateusz Stankiewicz, Zuza Krajewska z Bartkiem Wieczorkiem, Magda Wunsche z Agą Samsel, a ich muzami były Ania Jagodzińska, Zuza Bijoch, czy Magda Frąckowiak. Fotografie ze wszystkich dotychczasowych Kalendarzy można obejrzeć na YES.pl oraz w Concept Store YES w Warszawie.

Zrzut ekranu 2017-12-12 o 14.08.12

Zdjęcia: Sonia Szóstak
Modelka: Daga Ziober
Projekty biżuterii: Kasia Bukowska – Brencz, Magda Dąbrowska
Kreacja i stylizacja: Andrzej Sobolewski
Makijaż: Marianna Yurkiewicz
Fryzury: Michał Bielecki