Kto może założyć franczyzę?

Własny biznes, franczyza ubrania od topowych producentów i Ty! W dzisiejszych czasach jest to bardzo możliwe, a do tego nie wymaga od ciebie to rozwiązanie zbyt wiele. Wystarczy, że założysz franczyzę. Zastanawiasz się czy to również dla ciebie i czy ty również możesz z niej skorzystać? Oczywiście, że możesz, a wystartowanie z takim biznesem jest o wiele prostsze niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać!

Franczyza – na czym polega i co warto o niej wiedzieć przed startem współpracy?

Na czym polega ten biznes? To przede wszystkim współpraca dwóch całkowicie niezależnych od siebie podmiotów gospodarczych. Polega ona na uzyskaniu licencji do pracy pod znanym szyldem w zamian za podział zysków i opłatę za licencję.

Kto może założyć franczyzę? Jak założyć biznes franczyzowy – krok po kroku

Franczyzę może założyć w zasadzie każdy, ale przede wszystkim konieczne jest założenie własnej działaności gospodarczej. Pamiętaj jednak, żeby była zarejestrowana w sposób obejmujący pracę w danej branży.

Ile płaci się za franczyzę? Jak określone są warunki w umowie?

Trudno jest jednoznacznie powiedzieć ile się płaci za franczyzę i czy każdego na nią stać. Wszelkie prawa oraz obowiązki oraz wysokość stawek określona jest w dokumencie nazwanym umową franczyzową.

Dlaczego franczyza to dobry pomysł? Poznaj jej wszystkie zalety

  1. Bezpieczny pomysł na biznes – pracujesz z produktem bądź usługą, która ma ugruntowaną pozycję na rynku i jest lubiana przez klientów.

  2. Know-how i wsparcie od doświadczonego podmiotu na rynku – gigant udziela ci swojej wiedzy.

  3. Mniejsze nakłady na marketing, ponieważ klienci znają twój produkt i nie musisz poszukiwać ich na nowo.

  4. Gotowy pomysł na ciekawy biznes – nie musisz wymyślać nic nowego – wszystko dostajesz razem z licencją.

Czy franczyza odzieżowa ma jakieś wady?

  1. Nie rozwijasz własnej marki, a to może być kłopot jeśli masz to w zamiarze w przyszłości. Nie warto marnować na to czasu.

  2. Masz zobowiązania w umowie, z których bez względu na wszystko musisz się wywiązać.

Author: megamag.pl