Rakieta tenisowa dla dziecka – dopasuj ją do wzrostu!

Tenis to popularna dyscyplina sportowa, którą uwielbiają nie tylko dorośli, ale też dzieci. Wbrew pozorom nie jest to trudny sport i niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Nie jest sportem kontaktowym, co sprawia, że ryzyko kontuzji jest niewielkie w porównaniu z innymi dyscyplinami. Jeśli planujesz zapisać dziecko na treningi, wspaniale. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaka rakieta tenisowa jest najlepsza dla najmłodszych miłośników tenisa.

Rakieta tenisowa dla dzieci – jak wybrać?

Wybierając sprzęt tenisowy dla dziecka, warto zwrócić uwagę na najwyższej jakości produkty. Rakieta tenisowa któregoś ze znanych i cenionych w branży producentów to gwarancja, że maluch będzie naprawdę zadowolony. Wysoka jakość sprzętu ma ogromny wpływ na pierwsze i dalsze sukcesy. Gwarantuje komfort użytkowania i jest odpowiedzią na potrzebę zakupu sprzętu, który długo posłuży dziecku.

Jednym z istotnych kryteriów, którym warto kierować się, wybierając rakietę dla dziecka, jest jej rozmiar. Poszukując idealnego modelu, należy koncentrować się na rakietach juniorskich. Dla dziecka o wzroście około 120 cm najlepszą rakietą będzie model o długości 23 cali. Starsze, a tym samym wyższe dzieci, mające około 150 cm wzrostu, powinny korzystać z rakiet juniorskich o długości 26 cali. Pamiętaj, że rakiety dla dzieci różnią się nie tylko rozmiarem, ale też materiałem wykonania, a nawet technologiami, dzięki którym tenisiści mają szansę na poprawienie precyzji i dynamiki uderzeń.

Wyposażając swoją pociechę w odpowiedni sprzęt tenisowy, staniesz również przed koniecznością wyboru odpowiednich piłek do tenisa. Czerwone piłki latające o 75% wolniej od tradycyjnych piłek są dedykowane dzieciom od 5 do 7 roku życia. Pomarańczowym kolorem zostały oznaczone piłki dla dzieci w wieku od 8 do 9 lat, a zielonym piłki do tenisa dla użytkowników mających od 9 do 10 lat. Życzymy udanych wyborów i szybkich sukcesów.

Author: megamag.pl